בית מדרש ערב

בית מדרש ערב - תורה & צ'ולנט - לדוברי אנגלית

בית המדרש של ימי ראשון החל בכלל כיוזמה פרטית של מספר סטודנטים, עולים חדשים שנהגו לארח בדירתם מדי שבוע שיעורים לדוברי אנגלית. הביקוש וההיענות גרמו ליוזם התוכנית דניאל גרוס לפנות לטובה גנזל, וכך עברו מפגשי ימי ראשון אל המדרשה, וכיום הם מארחים מדי שבעו כשמונים סטודנטים, שהפכו את חווית לימוד התורה באנגלית לחלק בלתי נפרד מהתרבות בקהילה האמריקאית בבר אילן. ועל אף שהשיעור מתקיים בימי ראשון – לפני כל שיעור מוגש לנוכחים צ'ולנט, כדי שיהיה שמח גם בבטן.

ימי ראשון בשעות 22:00 - 20:00, בניין בית המדרש 411
בשיתוף עם המדרשה ומרצים אורחים

לרשימת השיעורים הקרובים 

בית מדרש ערב - לב הפרשה

השיעור יעסוק בפרשת השבוע ויאיר בכל שבוע מחדש סוגיות אמוניות משמעותיות לחיינו.
הרב חגי לונדין.

ימי שני בשעה 20:00 , בניין בית המדרש 411

לרשימת השיעורים הקרובים 

בית מדרש ערב - מדרבנן

ייחודו של בית המדרש המתקיים בימי שלישי בערב הוא הלימוד בחברותות. לפני כל שיעור, המועבר מדי שבוע ע"י רב אורח אחר, מתקיים סדר לימוד בו לומדים סטודנטים וסטודנטיות בצוותא, במשך 45 דקות, כשהמרצה השבועי מסתובב, מדבר עם הלומדים ועונה על שאלות.
בית המדרש של ימי שלישי בערב הוא היום בית ללימוד תורה לכשמונים סטודנטים וסטודנטיות בשבוע, וכמו בשאר בתי מדרש ערב – מוגשת בו בתחילת הערב ארוחת ערב קלה.

ימי שלישי בשעות 22:00 - 20:00, בניין המדרשה 405

לרשימת השיעורים הקרובים 

בית מדרש ערב - בגו

בימי רביעי בערב מתכנסים במדרשה כמאה וחמישים סטודנטים וסטודנטיות, לבית מדרש משותף שעוסק בבניין האישיות ועבודת הנפש. בית מדרש ייחודי זה מזמין מרצים ומרצות בעלי סיפורי חיים נדירים, או שעברו בעצמם תהליכים משמעותיים, המשתפים את הסטודנטים במסע חייהם, ומלמדים מה ניתן להפיק מהאתגרים שהחיים מזמנים לנו. בין היתר הרצו בבית המדרש בגו הגב' מיכל וולשטיין, שדברה על זוגיות ועל דייטים; הרב ד"ר שרון שלום, בן העדה האתיופית; אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, וצחי, בן לאם הסובלת מפיגור קשה, שדיבר על הקושי והאתגר בחיי המשפחה, והגיע להרצאה ביחד עם אמו, שסיפרה בתורה אל אהבת אם שאינה יודעת גבולות. הלימוד בבית המדרש בגו נמשך בדרך כלל עד השעות הקטנות של הלילה, ותמיד נותנים עילה להתרגש או חומר למחשבה.

ימי רביעי בשעות 19:45 - 21:30, באודיטוריום המדרשה ע"ש בלדה לינדבאום, בניין 405

לרשימת השיעורים הקרובים