תכניות העשרה

משפחה וזוגיות

ללומדי בית המדרש תוצע תכנית שתעסוק בהדרכה לקראת ובתוך חיי הנישואין והמשפחה. התכנית תונחה ע"י איש מקצוע מומחה ובעל ניסיון במטרה לסייע ללומדי ביהמ"ד בהתמודדויות שונות בחייהם. אופי התכנית יהיה סדנאי ומספר המשתתפים בה מוגבל. הראש התכנית יעמוד הרב ד"ר דני ניקריטין.

'עשה לך רב' – תכנית להכשרת רבני קהילות ע"ש הרב משה ז"ל ושרה רקוביץ'

התכנית מיועדת לתלמידים נשואים מוסמכים לרבנות, בעלי תואר ראשון ולנשותיהם, שמעוניינים לכהן בפועל בקהילות. התכנית מקנה מיומנויות מתחומי העשייה הרבנית: הקשבה פעילה, רטוריקה, ליווי משפחות במעגלי החיים, קהילתיות, קהילה כהלכה וגישור. התכנית תתקיים בימי ב' בשעות הערב בין השעות 18:00 – 21:30, והיא מופעלת על ידי ארגון 'עשה לך רב'. התכנית מציעה לבוגריה סיוע בהשמה בקהילות ברחבי הארץ.
בראש התכנית עומד ראש בית המדרש הרב ד"ר יהודה אלטשולר.

תכנית משפטים

התכנית מיועדת לסטודנטים מהפקולטה למשפטים, ובשנתם השלישית מוצע הקורס "מקרי גבול עושים דין טוב", המוכר על ידי הפקולטה למשפטים כקורס בחירה במשפט העברי. הקורס הוא באחריות בית המדרש, וכל לומד בו מחוייב בהגשת מטלה כתובה בהנחיית צוות ביהמ"ד.
רכז התכנית – הרב ד"ר דניאל קינן.

בית מדרש ערב

על מנת להעשיר את עולמם הרוחני והתרבותי של לומדי בית המדרש יוצעו בשיתוף המדרשה ולשכת רב הקמפוס סדרות של מפגשים ושיעורים עם תכנים תורניים ורוחניים מאתגרים. השיעורים מבוססים על מפגשים עם מרצים אורחים ודיונים עם הסטודנטים, והם מתקיימים בימי א' – ד' בשעה 20:00.
• ביום א' יתקיים בית מדרש לדוברי אנגלית בשיתוף מרצים אורחים (תחילת לימוד בחברותות 19:30).
• ביום ב' יתקיים שיעורו של הרב חגי לונדין – "לב הפרשה";
• ביום ג' יתקיים במדרשה בית מדרש 'בגו', מרצים מתחלפים;
• ביום ד' יתקיים במדרשה בית מדרש 'דרבנן', לימוד ושיעור עם מרצים מתחלפים.

לפרטים נוספים