ברוחב דעת - גמלאים

ירחי כלה - 'תורת מנחם'

כמידי שנה ננצל את תקופת המבחנים באוניברסיטה 
לקיום המסורת של ירחי כלה - תורת מנחם ע"ש מייסד התוכנית
ר' מנחם קראוס ז"ל

השנה נתמקד בעז"ה בנושא השמיטה ונעסוק בו מזויות שונות
שעורו של הרב ירון יעסוק כרגיל בסוגיות הלכה ורפואה

נשמח אם תנצלו את היתרונות שקיימים בזום ותפיצו בין מכריכם את
השעורים ותזמינו אותם להצטרף ללימוד בבית המדרש

שעה

ימי א' (16, 23, 30 בינואר
6, 13, 20 בפברואר)

ימי ג' (86, 25 בינואר
1, 8, 15, 22 בפברואר)

09:00-09:55

הרב ד"ר יהודה אלטשולר
שמיטת תרמ"ט

הרב רפאל שטרן
יובל, על שום מה?

10:00-10:55

הרב ירון מוסקוביץ
רפואה והלכה

הרב ד"ר יהודה אלטשולר
מחשבת השמיטה

11:10-12:00

הרב ד"ר ארי לנדא
שמיטה מהשטח

הרב ד"ר איתי ליפשיץ
עיוני מקרא

בית המדרש פתוח בפני כל אדם שחשקה נפשו בתורה, ומעוניין ללמוד בבית המדרש במשך כל ימות השבוע.. שיעורים ייעודיים למשתתפי התכנית מתקיימים בימי שלישי ושישי. בחופשות הסמסטר מוצעות מסגרות לימוד ייחודיות בעלות נושאים מוגדרים המתפרסמים בנפרד. בימי שישי מופעלת תכנית לימוד (כולל יום ו') בראשותו של הרב ד"ר יהודה יונגסטר ובהשתתפותם של מרצים אורחים.

לפרטים והרשמה: חנניה זינגבוים – רכז תכניות 
טלפון: 052-4418426 

 לינק לכתבה בעיתון שבע על השומעים החופשיים>>

ניתן לתרום לתכנית בקישור הזה -  

Jgive      

תוכנית ברוחב דעת בימי שלישי - 

(לתוכנית של ימי שישי נשלח מייל עדכני כל שבוע)

שעה

נושא השיעור

שם הר"מ

9.00-10.00

הלכה רפואה וטכנולוגיה

הרב ד"ר ירון מושקוביץ

10.15-11.15

סוגיות במשפט עברי

הרב ד"ר איתי ליפשיץ

11.30-12.30

אגדה ופישרה

הרב ד"ר יהודה אלטשולר

לכולל יום שישי - זה קישור זום לשיעור של הרב יונגסטר יהודה

משתתפי התוכנית מוזמנים להצטרף לשיעורים הניתנים במכון כמפורט בחוברת השיעורים בקישור הזה

כדי להכנס לשיעור לחץ על שם הר"מ בטור השמאלי - 

(דפי מקורות לשיעורים נמצאים בתיקיית הר"מ בתחתית הטבלה)

 

שעה

נושא השיעור

שם הר"מ

יום ראשון

08:00 - 09:30

מסכת פסחים פרקים א-ב (עיון)

הרב מאיר ברקוביץ

 

10:00 - 11:30

עיון בספר מלכים

הרב ד"ר יהודה אלטשולר

 

10:00 - 11:30

הקדמות הרמב"ם

הרב ד"ר איתי ליפשיץ

 

12:00 - 13:30

ה'פתיחות' של הפרי מגדים לשו"ע אורח חיים

הרב מאיר ברקוביץ

 

12:00 - 13:30

פרק ערבי פסחים בעיון

הרב יהודה דהן

 

14:00 - 15:30

שניים מקרא ואחד תרגום

הרב ד"ר איתי ליפשיץ

 

14:00 - 15:30

הגותו של הרב סולובייציק

הרב חיים נבון

 

16:00 - 17:30

נושאים נבחרים מתוך אורות הקודש לראי"ה קוק

הרב יהודה דהן

 

18:00 - 19:30

מבט על זוגיות וצמיחה נפשית- סדנא

הרב דניאל ניקריטין

 

19:30 - 21:00

בימ"ד ערב- תורה ופיצה

הרב ד"ר איתי ליפשיץ

יום שני

08:00 - 09:30

מסכת פסחים פרקים ה-ו (עיון)

הרב מאיר ברקוביץ

 

10:00 - 11:30

"ניצוצות"- סדנת חשיבה מדעית תורנית

הרב שבתי א' הכהן רפפורט

 

10:00 - 11:30

עיון בפרק שישי, מסכת פסחים

הרב ד"ר יהודה אלטשולר

 

10:00 - 11:30

מלכות בית דוד- עיונים בספר שמואל, מלכים ודברי הימים

הרב דוד בגנו

 

12:00 - 13:30

עיון בשיטתם המתודית של בעלי התוספות

הרב יובל שרלו

 

12:00 - 13:30

תכנית הלכה

הרב דוד בגנו

 

14:00 - 15:30

סוגיות בשמיטת כספים/שמיטת קרקעות

הרב רפאל שטרן

 

16:00 - 17:30

"שה לבית אבות שה לבית" – קרבן הפסח כקרבן משפחתי- עיון בפרק שמיני בפסחים

הרב ישראל סמט

 

16:00 - 17:30

פרקים במורה הנבוכים

הרב ד"ר יהודה אלטשולר

 

18:00 - 19:30

אמונה במאה ה- 21

הרב חגי לונדין

 

18:00 - 19:30

עשה לך רב- תוכנית הכשרה לרבני קהילות- חלק א'

הרב ד"ר יהודה אלטשולר

 

19:30 - 21:00

עשה לך רב- תוכנית הכשרה לרבני קהילות- חלק ב'

הרב יהודה דהן

 

19:30 - 21:00

בימ"ד ערב- אגדה ומשמעותה

הרב חגי לונדין

יום שלישי

08:00 - 09:30

מסכת פסחים, פרק מקום שנהגו

הרב רפאל שטרן

 

10:00 - 11:30

"במה אקדם" - הקדמות נבחרות לספרים חשובים

הרב יהודה דהן

 

10:00 - 11:30

סוגיות טהרה וטומאה במסכת פסחים

הרב שבתי א' הכהן רפפורט

 

12:00 - 13:30

מסכת פסחים פרק י - ערבי פסחים

הרב ד"ר איתי ליפשיץ

 

12:00 - 13:30

חושן משפט הלכות דיינים

הרב שבתי א' הכהן רפפורט

 

14:00 - 15:30

הלכה תורה ומדעים מדוייקים

ד"ר דניאל רייפמן

 

16:00 - 17:30

הלכה תורה ומשפט

ד"ר דניאל רייפמן

 

18:00 - 19:30

סוגיות אמוניות בפרשת השבוע

הרב דוד בגנו

 

19:30 - 21:00

בימ"ד ערב- מדרבנן

אסנת ברוורמן-שילה

יום רביעי

08:00 - 09:30

"יהודי בצאתך"

הרב רפאל שטרן

 

10:00 - 11:30

מפגש עם הראי"ה

הרב ישראל סמט

 

12:00 - 13:30

תכנית הלכה

הרב דוד בגנו

 

14:00 - 15:30

עיון בחומש ויקרא

הרב מתניה ידיד

 

16:00 - 17:30

מסילת ישרים

הרב ד"ר איתי ליפשיץ

יום חמישי

08:00 - 09:30

סוגיא הלכתית מפרשת השבוע

הרב מאיר ברקוביץ

 

10:00 - 11:30

פרשת השבוע לאור החסידות

הרב רפאל שטרן

 

10:00 - 11:30

"ניצוצות"- סדנת חשיבה מדעית תורנית

הרב שבתי א' הכהן רפפורט

 

12:00 - 13:30

ירושלמי – מסכת שביעית

הרב ד"ר איתי ליפשיץ

 

14:00 - 15:30

זכור את יום השבת - עיונים בהלכה

הרב ד"ר יהודה אלטשולר

 

16:00 - 17:30

תכנית הלכה

הרב דוד בגנו


מצ"ב קישורים לתיקיית דפי מקורות  -

 

הרב ד"ר מיכאל אברהם – תיקיית דפי מקורות

 

הרב ד"ר יהודה אלטשולר– תיקיית דפי מקורות

 

הרב דוד בגנו– תיקיית דפי מקורות

 

הרב מאיר ברקוביץ– תיקיית דפי מקורות

 

הרב יהודה דהן– תיקיית דפי מקורות

 

הרב ד"ר איתי ליפשיץ– תיקיית דפי מקורות

 

הרב ישראל סמט– תיקיית דפי מקורות

 

הרב רפי שטרן– תיקיית דפי מקורות

 

הרב נחמיה טיילור– תיקיית דפי מקורות

 

הרב ד"ר ירון מושקוביץ - תיקיית דפי מקורות