תכניות לימוד

תכנית אלול

בית המדרש פעיל מעבר לשנת הלימודים גם בחודש אלול עד יום הכפורים, ומציע ללומדיו מסגרות לימוד מקבילות לאלה הפעילות בשנת הלימודים עם תכנים עשירים ויחודיים לקראת הימים הנוראים. המלגות ללומדי בית המדרש בחודש אלול מחושבות על פי מפתח שונה, המוצג באתר בית המדרש.

לפרטים והרשמה 

שנת הלימודים תשע"ט - קביעת עיתים

התכנית מיועדת לתלמידים מכל הפקולטות שיכולים להקדיש זמן ללימוד בביהמ"ד. כל לומד מחוייב בהיקף שעות שנע בין 2 - 8 יח"ל. במסגרת זו יבחר הלומד את השיעורים או מסגרות הלימוד העצמי, 'סדרים', שיסייעו לו לנצל את זמנו באופן מיטבי. הלומדים יוכלו לבחור בין תכנים לימודיים שונים כגון גמרא, הלכה, תנ"ך, מחשבת ישראל, משפחה, תורה ומדע וחסידות. לכל לומד יהיה ר"מ מלווה מצוות בית המדרש. כל לומד שיהיה מעוניין, יוכל להיעזר ב"הצעה לסדר", יחידת לימוד מובנית לסיוע בלימוד עצמי במגוון נושאים.

לפרטים והרשמה 

תכנית הלכה

התכנית מיועדת לתלמידים בעלי רקע ישיבתי שמעוניינים לגשת למבחני ההסמכה של הרבנות הראשית, ולתלמידים שמעוניינים להעמיק בלימודי הלכה עיוניים. בתכנית זו מחויב כל לומד בהיקף של 4 – 8 יח"ל. התכנית מחייבת השתתפות מלאה בשיעורים ובסדרי הלימוד. בראש תכנית ההלכה עומד הרב נחמיה טיילור.

לפרטים נוספים 

תכנית הנדסה

התכנית מיועדת לתלמידים שהתקבלו לפקולטה להנדסה בשנת תשע"ט ומקדישים זמן בהיקף של 4 יח"ל בבית המדרש. משתתפי התכנית יוכלו לבחור לעצמם את תכני השיעורים והסדרים בהם יקחו חלק, ויזכו במלגה בהיקף של 100% שכ"ל שנתי
(עד 12,500 ₪).

לפרטים והרשמה 

תכנית משפטים

התכנית מיועדת לסטודנטים מהפקולטה למשפטים. הפקולטה מציעה את הקורס "מקרי גבול עושים
דין טוב" זו השנה החמישית כקורס בחירה במשפט העברי. הקורס הוא באחריות בית המדרש וכל לומד בו מחוייב בהגשת מטלה כתובה בהנחיית צוות ביהמ"ד.
בראש התכנית יעמוד ד"ר אהרן (רוני) אורנשטיין.

לפרטים והרשמה 

תכנית 'שאלות פתוחות'

התכנית מיועדת לכלל לומדי ביהמ"ד, והיא מציעה לכל לומד ליטול חלק בשיעורים שעוסקים
במפגש שבין התורה למדע ולחיים. התכנית תעסוקה בתחומי ממשק של תורה ואקדמיה (מדעים מדוייקים- הנדסה, יהדות ורוח, משפטים, מדעי החברה). כל שיעור יהיה בנוי על הרצאות פרונטליות של מרצים אורחים מביהמ"ד ומהפקולטות השונות. משתתפי השיעורים יידרשו לעבודה רפלקטיבית ולכתיבה בתחום הנלמד. בשנת תשע"ט יתבצע פיילוט על שני נושאים בלבד- מדעים מדוייקים – הנדסה (סמס' א'), משפטים (סמס' ב').
בראש התכנית יעמוד הרב ד"ר דניאל רייפמן

לפרטים נוספים 

עיצוב ובניית אתר: WebMeUp