תכניות לימוד

תכנית אלול

בית המדרש פעיל מעבר לשנת הלימודים גם בחודש אלול עד יום הכפורים, ומציע ללומדיו מסגרות לימוד מקבילות לאלה הפעילות בשנת הלימודים עם תכנים עשירים ויחודיים לקראת הימים הנוראים. המלגות ללומדי בית המדרש בחודש אלול מחושבות על פי מפתח שונה, המוצג באתר בית המדרש.

לפרטים והרשמה 

תכנית ראשית לבוגרי החינוך הממלכתי ע"ש נורמן וג'והן שטרנטל

התכנית מיועדת לתלמידים מכל התארים, בוגרי החינוך הממלכתי המעוניינים לשלב בלימודיהם האקדמיים שיח יהודי מאתגר ומרתק. התכנית בהיקף של 4 יח"ל והיא כוללת שיעורים בקבוצות לימוד קטנות וחברותות עם לומדי בית המדרש. המשתתפים נפגשים עם עולם עשיר של ידע יהודי, הכרת ארון הספרים היהודי והכרת אורח החיים היהודי.
מתקיימות שתי תכניות: לתלמידי תואר ראשון, ולתלמידי תואר שני ושלישי. הלימודים בתכנית מוכרים לחובת לימודי היסוד באוניברסיטה.
בראש התכנית עומד הרב ישראל סמט

תכנית המוכרת כנק' זכות ללימודי יסוד ומקנה מלגה של 5,000 ש"ח למשתתפים

לפרטים נוספים והרשמה 

קביעת עיתים

התכנית מיועדת לתלמידים מכל הפקולטות שיכולים להקדיש זמן ללימוד בביהמ"ד. כל לומד מחוייב בהיקף שעות שנע בין 2 - 8 יח"ל. במסגרת זו יבחר הלומד את השיעורים או מסגרות הלימוד העצמי, 'סדרים', שיסייעו לו לנצל את זמנו באופן מיטבי. הלומדים יוכלו לבחור בין תכנים לימודיים שונים כגון גמרא, הלכה, תנ"ך, מחשבת ישראל, משפחה, תורה ומדע וחסידות. לכל לומד יהיה ר"מ מלווה מצוות בית המדרש. כל לומד שיהיה מעוניין, יוכל להיעזר ב"הצעה לסדר", יחידת לימוד מובנית לסיוע בלימוד עצמי במגוון נושאים.

לפרטים והרשמה 

תכנית הלכה

התכנית מיועדת לתלמידים בעלי רקע ישיבתי שמעוניינים לגשת למבחני ההסמכה של הרבנות הראשית, ולתלמידים שמעוניינים להעמיק בלימודי הלכה עיוניים. בתכנית זו מחויב כל לומד בהיקף של 4 – 8 יח"ל. התכנית מחייבת השתתפות מלאה בשיעורים ובסדרי הלימוד. בראש תכנית ההלכה עומד הרב נחמיה טיילור.

לפרטים נוספים 

תכנית הנדסה

התכנית מיועדת לתלמידים שהתקבלו לפקולטה להנדסה בשנת תשע"ט ומקדישים זמן בהיקף של 4 יח"ל בבית המדרש. משתתפי התכנית יוכלו לבחור לעצמם את תכני השיעורים והסדרים בהם יקחו חלק, ויזכו במלגה בהיקף של 100% שכ"ל שנתי
(עד 12,500 ₪).

לפרטים והרשמה 

תכנית משפטים

התכנית מיועדת לסטודנטים מהפקולטה למשפטים. הפקולטה מציעה את הקורס "מקרי גבול עושים
דין טוב" זו השנה החמישית כקורס בחירה במשפט העברי. הקורס הוא באחריות בית המדרש וכל לומד בו מחוייב בהגשת מטלה כתובה בהנחיית צוות ביהמ"ד.
בראש התכנית יעמוד ד"ר אהרן (רוני) אורנשטיין.

לפרטים והרשמה 

תכנית 'שאלות פותחות'

התכנית מיועדת לכלל לומדי ביהמ"ד, והיא מציעה לכל לומד ליטול חלק בשיעורים שעוסקים
במפגש שבין התורה למדע ולחיים. התכנית תעסוקה בתחומי ממשק של תורה ואקדמיה (מדעים מדוייקים- הנדסה, יהדות ורוח, משפטים, מדעי החברה). כל שיעור יהיה בנוי על הרצאות פרונטליות של מרצים אורחים מביהמ"ד ומהפקולטות השונות. משתתפי השיעורים יידרשו לעבודה רפלקטיבית ולכתיבה בתחום הנלמד. בשנת תשע"ט יתבצע פיילוט על שני נושאים בלבד- מדעים מדוייקים – הנדסה (סמס' א'), משפטים (סמס' ב').
בראש התכנית יעמוד הרב ד"ר דניאל רייפמן

לפרטים נוספים 

'עשה לך רב' - תכנית להכשרת רבני קהילות

התכנית מיועדת לתלמידים נשואים מוסמכים לרבנות, בעלי תואר ראשון ולנשותיהם, שמעוניינים
לכהן בפועל בקהילות. התכנית מקנה מיומנויות מתחומי העשייה הרבנית: הקשבה
פעילה, רטוריקה, ליווי משפחות במעגלי החיים, קהילתיות, קהילה כהלכה וגישור. התכנית
תתקיים בימי ב' בשעות הערב בין השעות 18:00 – 21:30, והיא מופעלת על ידי ארגון
'עשה לך רב'. התכנית מציעה לבוגריה סיוע בהשמה בקהילות ברחבי הארץ. בראש התכנית
בראש התכנית יעמוד ראש בית המדרש הרב ד"ר יהודה אלטשולר

לפרטים והרשמה 

עיצוב ובניית אתר: WebMeUp